Microchip Technology DSC1101DL5-013.5600T
DSC1101DL5-013.5600T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1101DL5-013.5600T
Brief Description
OSC MEMS 13.56MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1101DL5-013.5600T.pdf
Availability of DSC1101DL5-013.5600T
QUANTITY
DSC1101DL5-013.5600T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1101DL5-013.5600T
Internal Part NumberEIS-DSC1101DL5-013.5600T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13.56MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1101DL5-013.5600T
Related LinksDSC1101DL5, DSC1101DL5-013.5600T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1101DL5-013.5600T Details Description
Related parts for DSC1101DL5-013.5600T
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V 1111 datasheet.pdf
CRIMPS POWER CONTACTS 10-8AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN SSL SOCKET 2POS 3MM IDC datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL INV 32-TQFN datasheet.pdf
RJI KABEL 8XAWG26/7 CLASS E IP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS INLINE SKT datasheet.pdf