Microchip Technology DSC1102CI5-200.0000T
DSC1102CI5-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1102CI5-200.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1102CI5-200.0000T.pdf
Availability of DSC1102CI5-200.0000T
QUANTITY
DSC1102CI5-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1102CI5-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1102CI5-200.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1102
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1102CI5-200.0000T
Related LinksDSC1102CI5, DSC1102CI5-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1102CI5-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1102CI5-200.0000T
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
1M THRU-BEAM DARK-ON NPN 5M datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 337NFBGA datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf