Microchip Technology DSC1123CI2-360.0000T
DSC1123CI2-360.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CI2-360.0000T
Brief Description
OSC MEMS 360.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123CI2-360.0000T.pdf
Availability of DSC1123CI2-360.0000T
QUANTITY
DSC1123CI2-360.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CI2-360.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123CI2-360.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency360MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CI2-360.0000T
Related LinksDSC1123CI2, DSC1123CI2-360.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CI2-360.0000T Details Description
Related parts for DSC1123CI2-360.0000T
CONN RECEPT HOUSING 13POS 2.5MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 400MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC USB TRANSCEIVER 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf