Murata Electronics North America DSS306-431FZ103N100MRL26N2
DSS306-431FZ103N100MRL26N2 picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-431FZ103N100MRL26N2
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS306-431FZ103N100MRL26N2.pdf
Availability of DSS306-431FZ103N100MRL26N2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS306-431FZ103N100MRL26N2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-431FZ103N100MRL26N2
Internal Part NumberEIS-DSS306-431FZ103N100MRL26N2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-431FZ103N100MRL26N2 today.
SeriesDSS306-431FZ103
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP3
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-431FZ103N100MRL26N2
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DSS306-431FZ103N100MRL26N2 Details Description
Related parts for DSS306-431FZ103N100MRL26N2
CABL MCX PLUG-MCX PLUG RG178 12" datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.1A SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf