Murata Electronics North America DSS9NP32A222Q91J
DSS9NP32A222Q91J picture photo
Mfg. Part Number
DSS9NP32A222Q91J
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 2200PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS9NP32A222Q91J.pdf
Availability of DSS9NP32A222Q91J
QUANTITY
DSS9NP32A222Q91J Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9NP32A222Q91J
Internal Part NumberEIS-DSS9NP32A222Q91J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS9N
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 2200pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.472" L x 0.295" W (12.00mm x 7.50mm)
Height0.413" (10.50mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS9NP32A222Q91J
Related LinksDSS9NP32, DSS9NP32A222Q91J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9NP32A222Q91J Details Description
Related parts for DSS9NP32A222Q91J
CONN SOCKET 26-22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN NEMA L16-30 30A/480V 3PHASE datasheet.pdf
SW MIN ACT STR SPDT PCB 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT BTB 26POS DL VERT SMD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 110POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONN FPC 61POS .2MM datasheet.pdf