TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W21-39SD-LC
DTS20W21-39SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W21-39SD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
DTS20W21-39SD-LC.pdf
Availability of DTS20W21-39SD-LC
QUANTITY
DTS20W21-39SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W21-39SD-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20W21-39SD-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions39
Shell Size - Insert21-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W21-39SD-LC
Related LinksDTS20W21, DTS20W21-39SD-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W21-39SD-LC Details Description
Related parts for DTS20W21-39SD-LC
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC ELECTRONIC VOLUME 6CH 30-DMP datasheet.pdf
RES SMD 569 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM datasheet.pdf
T2 & TERMINATOR CRIMP MODULE datasheet.pdf
SOCKET 38 CONTACTS SINGLE ROW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
EVAL BOARD 4MHZ PWM 1.2A BUCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf