TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F19-32BB
DTS24F19-32BB picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F19-32BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT
Datasheet Download
DTS24F19-32BB.pdf
Availability of DTS24F19-32BB
QUANTITY
DTS24F19-32BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F19-32BB
Internal Part NumberEIS-DTS24F19-32BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F19-32BB
Related LinksDTS24F, DTS24F19-32BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F19-32BB Details Description
Related parts for DTS24F19-32BB
JUMPER-H9992TR/1853 RD/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC SMA datasheet.pdf
ELBOW WIREWAY 22.5DEG 4X4" datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
ADJUST WASHER FOR DLHH CART 2262 datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P TH PLUG LC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf