TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W17-99BB
DTS24W17-99BB picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W17-99BB
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT
Datasheet Download
DTS24W17-99BB.pdf
Availability of DTS24W17-99BB
QUANTITY
DTS24W17-99BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W17-99BB
Internal Part NumberEIS-DTS24W17-99BB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions23
Shell Size - Insert17-99
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (21)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W17-99BB
Related LinksDTS24W, DTS24W17-99BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W17-99BB Details Description
Related parts for DTS24W17-99BB
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 16DIP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 45MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 50MA SOT-143B datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf