TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-43AE
DTS24W25-43AE picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-43AE
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
DTS24W25-43AE.pdf
Availability of DTS24W25-43AE
QUANTITY
DTS24W25-43AE Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-43AE
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-43AE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions43
Shell Size - Insert25-43
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-43AE
Related LinksDTS24W, DTS24W25-43AE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-43AE Details Description
Related parts for DTS24W25-43AE
IC SRL CONFG EEPROM 256K 20-PLCC datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 125VAC WT DOME RED datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DVI_I - DVI_I A/D CABLE 2M P.WHT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 700 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf