TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W15-19PN-LC
DTS26W15-19PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W15-19PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
DTS26W15-19PN-LC.pdf
Availability of DTS26W15-19PN-LC
QUANTITY
DTS26W15-19PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W15-19PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W15-19PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W15-19PN-LC
Related LinksDTS26W15, DTS26W15-19PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W15-19PN-LC Details Description
Related parts for DTS26W15-19PN-LC
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 12A 800V GBPC-W datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
2MM FB,ASY,120,SIG,HDR,SL,SEQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
JOYSTICK BD SERIES CONTACTLESS datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 90POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf