Hammond Manufacturing DTS3281A230N4SS
DTS3281A230N4SS picture photo
Mfg. Part Number
DTS3281A230N4SS
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
AIR CONDITIONER 7500BTU SIDE MT
Datasheet Download
DTS3281A230N4SS.pdf
Availability of DTS3281A230N4SS
QUANTITY
DTS3281A230N4SS Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS3281A230N4SS
Internal Part NumberEIS-DTS3281A230N4SS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesDTS
TypeAir Conditioning Unit
Voltage - Input230VAC
SpecificationsA/C Unit, 7500 BTU
Size / Dimension15.55" L x 12.77" W x 47.61" H (395.0mm x 324.4mm x 1209.3mm)
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS3281A230N4SS
Related LinksDTS3281, DTS3281A230N4SS Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
DTS3281A230N4SS Details Description
Related parts for DTS3281A230N4SS
ANTENNA 418 MHZ SMT 1/4 WAVE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1.2A TO-226 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 12V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RING TERM 6AWG #1/2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf