Hirose Electric Co Ltd DX-132-CV1(50)
DX-132-CV1(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX-132-CV1(50)
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
BACKSHELL 132POS
Datasheet Download
DX-132-CV1(50).pdf
Availability of DX-132-CV1(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DX-132-CV1(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX-132-CV1(50)
Internal Part NumberEIS-DX-132-CV1(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX-132-CV1(50)
Related LinksDX-132-, DX-132-CV1(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX-132-CV1(50) Details Description
Related parts for DX-132-CV1(50)
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
3 POSN POWER CONN BLACK, 10.16MM datasheet.pdf
CONN GRACE INERTIA datasheet.pdf
IC FPGA 377 I/O 325FCS datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT PLUG datasheet.pdf
750 MHz, 3.8 mA 10 ns Switching Multiplexers IC datasheet.pdf