United Chemi-Con E32D350HPN103MA41M
E32D350HPN103MA41M picture photo
Mfg. Part Number
E32D350HPN103MA41M
Brief Description
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SCREW
Datasheet Download
E32D350HPN103MA41M.pdf
Availability of E32D350HPN103MA41M
QUANTITY
E32D350HPN103MA41M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D350HPN103MA41M
Internal Part NumberEIS-E32D350HPN103MA41M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance10000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)45.8 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5.94A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)1.625" (41.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D350HPN103MA41M
Related LinksE32D350HP, E32D350HPN103MA41M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D350HPN103MA41M Details Description
Related parts for E32D350HPN103MA41M
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3.15KV U2J 1808 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 20NS 24DIP datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf