United Chemi-Con E32D451CDS332MED0M
E32D451CDS332MED0M picture photo
Mfg. Part Number
E32D451CDS332MED0M
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Datasheet Download
E32D451CDS332MED0M.pdf
Availability of E32D451CDS332MED0M
QUANTITY
E32D451CDS332MED0M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D451CDS332MED0M
Internal Part NumberEIS-E32D451CDS332MED0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.125" (130.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D451CDS332MED0M
Related LinksE32D451CD, E32D451CDS332MED0M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D451CDS332MED0M Details Description
Related parts for E32D451CDS332MED0M
LED SS 5V GREEN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SR-SMD 4.50/05/90LF 1.5AU BK datasheet.pdf
RES SMD 146.487 OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf