United Chemi-Con E32D600LPN332MA67M
E32D600LPN332MA67M picture photo
Mfg. Part Number
E32D600LPN332MA67M
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 60V SCREW
Datasheet Download
E32D600LPN332MA67M.pdf
Availability of E32D600LPN332MA67M
QUANTITY
E32D600LPN332MA67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D600LPN332MA67M
Internal Part NumberEIS-E32D600LPN332MA67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating60V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D600LPN332MA67M
Related LinksE32D600LP, E32D600LPN332MA67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D600LPN332MA67M Details Description
Related parts for E32D600LPN332MA67M
IDC CABLE - MKR10K/MC10M/MCG10K datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 90W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TAPE SEALING BOX CLEAR 48MMX914M datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES 8.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8SOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 40V DO-41 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf