United Chemi-Con E36D500LPN103TA67N
E36D500LPN103TA67N picture photo
Mfg. Part Number
E36D500LPN103TA67N
Brief Description
CAP ALUM 10000UF 50V SCREW
Datasheet Download
E36D500LPN103TA67N.pdf
Availability of E36D500LPN103TA67N
QUANTITY
E36D500LPN103TA67N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D500LPN103TA67N
Internal Part NumberEIS-E36D500LPN103TA67N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance10000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D500LPN103TA67N
Related LinksE36D500LP, E36D500LPN103TA67N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D500LPN103TA67N Details Description
Related parts for E36D500LPN103TA67N
Crystal 5.0000MHz 30ppm 20pF 120 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FEEDBACK CARD FOR SJ300 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC PCIE GEN2 SW 10LANE 324BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf