FFF E717015000J0G
E717015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
E717015000J0G
Datasheet Download
E717015000J0G.pdf
Availability of E717015000J0G
QUANTITY
E717015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of E717015000J0G
Internal Part NumberEIS-E717015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E717015000J0G
Related LinksE71701, E717015000J0G Datasheet, FFF Distributor
E717015000J0G Details Description
Related parts for E717015000J0G
DECODER/DEMUX 1-OF-8 16SOP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 8MSOP datasheet.pdf
LED 5MM VERT WHITE W/STANDOFF datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS IMM REFL SMD datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 196 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf