Panasonic Electronic Components ECC-T3G150JG2
ECC-T3G150JG2 picture photo
Mfg. Part Number
ECC-T3G150JG2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 4KV SL/GP SMD
Datasheet Download
ECC-T3G150JG2.pdf
Availability of ECC-T3G150JG2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECC-T3G150JG2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-T3G150JG2
Internal Part NumberEIS-ECC-T3G150JG2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.224" L x 0.177" W (5.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.091" (2.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-T3G150JG2
Related LinksECC-T3, ECC-T3G150JG2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-T3G150JG2 Details Description
Related parts for ECC-T3G150JG2
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 30AU STR PCB datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 165MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH/ROM 44TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 3.81MM R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
MINI-BOX PIN HDR ASSY 30 POS datasheet.pdf
LED COB CX1510 5700K WHITE SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf