Panasonic Electronic Components ECJ-0EF1H152Z
ECJ-0EF1H152Z picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-0EF1H152Z
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V Y5V 0402
Datasheet Download
ECJ-0EF1H152Z.pdf
Availability of ECJ-0EF1H152Z
QUANTITY
ECJ-0EF1H152Z Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-0EF1H152Z
Internal Part NumberEIS-ECJ-0EF1H152Z
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-0EF1H152Z
Related LinksECJ-0E, ECJ-0EF1H152Z Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-0EF1H152Z Details Description
Related parts for ECJ-0EF1H152Z
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EMITTER IR 935NM 60MA RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RING TONG UN-INSUL #10 10PC datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf