Panasonic Electronic Components ECJ-2YB1H823K
ECJ-2YB1H823K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-2YB1H823K
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
ECJ-2YB1H823K.pdf
Availability of ECJ-2YB1H823K
QUANTITY
ECJ-2YB1H823K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-2YB1H823K
Internal Part NumberEIS-ECJ-2YB1H823K
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-2YB1H823K
Related LinksECJ-2Y, ECJ-2YB1H823K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-2YB1H823K Details Description
Related parts for ECJ-2YB1H823K
RES SMD 20 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 5-16VDC PCB datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 610MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.44A 16 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS datasheet.pdf