Panasonic Electronic Components ECK-DNA221MB
ECK-DNA221MB picture photo
Mfg. Part Number
ECK-DNA221MB
Brief Description
CAP CER 220PF 250VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
ECK-DNA221MB.pdf
Availability of ECK-DNA221MB
QUANTITY
ECK-DNA221MB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECK-DNA221MB
Internal Part NumberEIS-ECK-DNA221MB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesNS-A
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECK-DNA221MB
Related LinksECK-DN, ECK-DNA221MB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECK-DNA221MB Details Description
Related parts for ECK-DNA221MB
CONN SPRING CONT 50 POS .217 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A DO247 datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 8X2 Y/G BK datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf