Sullins Connector Solutions ECM22DRMN-S664
ECM22DRMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ECM22DRMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 WW
Datasheet Download
ECM22DRMN-S664.pdf
Availability of ECM22DRMN-S664
QUANTITY
ECM22DRMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM22DRMN-S664
Internal Part NumberEIS-ECM22DRMN-S664
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM22DRMN-S664
Related LinksECM22DR, ECM22DRMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM22DRMN-S664 Details Description
Related parts for ECM22DRMN-S664
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
FEED TRHOUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS657052-522 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.03 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 40' NM SMA MALE datasheet.pdf
MAINS-PLUGTRABKIT datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf