Panasonic Electronic Components ECQ-E10223KE
ECQ-E10223KE picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E10223KE
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 1KVDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E10223KE.pdf
Availability of ECQ-E10223KE
QUANTITY
ECQ-E10223KE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E10223KE
Internal Part NumberEIS-ECQ-E10223KE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.610" L x 0.295" W (15.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E10223KE
Related LinksECQ-E1, ECQ-E10223KE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E10223KE Details Description
Related parts for ECQ-E10223KE
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4.7K 1% 0603 datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
CONN SHROUDED HDR 2.54MM 14POS datasheet.pdf
60706-33 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
ATTENUATOR 14 DB DC 18GHZ datasheet.pdf