Panasonic Electronic Components ECQ-E1474KF3
ECQ-E1474KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E1474KF3
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E1474KF3.pdf
Availability of ECQ-E1474KF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECQ-E1474KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E1474KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E1474KF3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECQ-E(F) Series 04/Mar/2013
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E1474KF3
Related LinksECQ-E1, ECQ-E1474KF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E1474KF3 Details Description
Related parts for ECQ-E1474KF3
CONN HEADER 2POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
TERM RING NYLON INS 12-10AWG #10 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 4.9A 100 MOHM TH datasheet.pdf
IC CTRLR PD IEEE 802.3AF 16TQFN datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf