Panasonic Electronic Components ECQ-E4273JF
ECQ-E4273JF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4273JF
Brief Description
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4273JF.pdf
Availability of ECQ-E4273JF
QUANTITY
ECQ-E4273JF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4273JF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4273JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.217" W (10.30mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4273JF
Related LinksECQ-E, ECQ-E4273JF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4273JF Details Description
Related parts for ECQ-E4273JF
IDC CABLE - MKC50K/MC50M/MCF50K datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18CDIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 430MA 130 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.47A 37 MOHM TH datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8HVSON datasheet.pdf