ECS Inc. International ECS-135.6-12-33Q-DS
ECS-135.6-12-33Q-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-135.6-12-33Q-DS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-135.6-12-33Q-DS.pdf
Availability of ECS-135.6-12-33Q-DS
QUANTITY
ECS-135.6-12-33Q-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-135.6-12-33Q-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-135.6-12-33Q-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-33Q
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-135.6-12-33Q-DS
Related LinksECS-135.6, ECS-135.6-12-33Q-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-135.6-12-33Q-DS Details Description
Related parts for ECS-135.6-12-33Q-DS
BASE RACEWAY PWR MED IVRY 6' datasheet.pdf
IC 1-OF-8 DECODER 16SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR 100PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 24POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf