ECS Inc. International ECS-200-CDX-0778
ECS-200-CDX-0778 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-CDX-0778
Brief Description
CRYSTAL 20.000 MHZ 8PF SMD
Datasheet Download
ECS-200-CDX-0778.pdf
Availability of ECS-200-CDX-0778
QUANTITY
ECS-200-CDX-0778 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-CDX-0778
Internal Part NumberEIS-ECS-200-CDX-0778
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-CDX-0778
Related LinksECS-200-, ECS-200-CDX-0778 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-CDX-0778 Details Description
Related parts for ECS-200-CDX-0778
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V datasheet.pdf
FUSE 710MA 125V TELECM 4.3MM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER STR W/POLAR PEG 2POS datasheet.pdf
PC99 FOR LXK8-PWXX-0004 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES 25 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.0 8 ASY 1.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AB datasheet.pdf
SLIDE SWITCH datasheet.pdf
1.2 A, 20 V, 700 kHz/1.4 MHz, Nonsynchronous Step-Down Regulator IC datasheet.pdf