ECS Inc. International ECS-36-18-5PXEN-TR
ECS-36-18-5PXEN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-36-18-5PXEN-TR
Brief Description
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-36-18-5PXEN-TR.pdf
Availability of ECS-36-18-5PXEN-TR
QUANTITY
ECS-36-18-5PXEN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-36-18-5PXEN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-36-18-5PXEN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.6864MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-36-18-5PXEN-TR
Related LinksECS-36-18, ECS-36-18-5PXEN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-36-18-5PXEN-TR Details Description
Related parts for ECS-36-18-5PXEN-TR
REGULATOR -15V 1.5A VADJ HORZ datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOEIAJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf