Panasonic Electronic Components ECS-T1AD107R
ECS-T1AD107R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1AD107R
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
ECS-T1AD107R.pdf
Availability of ECS-T1AD107R
QUANTITY
ECS-T1AD107R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1AD107R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1AD107R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTE
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1AD107R
Related LinksECS-T1, ECS-T1AD107R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1AD107R Details Description
Related parts for ECS-T1AD107R
CONN HEADR BRKWAY .100 40POS STR datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 24K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 14PS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 74POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 26AWG 100' datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM TACH 12VDC datasheet.pdf