Panasonic Electronic Components ECW-H20682RJV
ECW-H20682RJV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H20682RJV
Brief Description
CAP FILM 6800PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-H20682RJV.pdf
Availability of ECW-H20682RJV
QUANTITY
ECW-H20682RJV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H20682RJV
Internal Part NumberEIS-ECW-H20682RJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesECW-H(V)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.335" W (23.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H20682RJV
Related LinksECW-H2, ECW-H20682RJV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H20682RJV Details Description
Related parts for ECW-H20682RJV
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TINLEAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MUX/LATCH 3BIT 4:1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
WIRE SDL SIDE ENT CPD ARROW MNT datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 12pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf