Panasonic Electronic Components EFO-S4004E5
EFO-S4004E5 picture photo
Mfg. Part Number
EFO-S4004E5
Brief Description
CER RESONATOR 4.00MHZ SMD
Datasheet Download
EFO-S4004E5.pdf
Availability of EFO-S4004E5
QUANTITY
EFO-S4004E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFO-S4004E5
Internal Part NumberEIS-EFO-S4004E5
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesEFO-S
PackagingCut Tape (CT)
Frequency4MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance33pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFO-S4004E5
Related LinksEFO-S, EFO-S4004E5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFO-S4004E5 Details Description
Related parts for EFO-S4004E5
CONN AUDIO JACK 3.5MM STEREO datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A2015G/X 10" datasheet.pdf
VARISTOR 22V 120A 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 1K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V TIN 5.0A datasheet.pdf