Epson EG-2121CA 150.0000M-LHRA
EG-2121CA 150.0000M-LHRA picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 150.0000M-LHRA
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 150.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 150.0000M-LHRA.pdf
Availability of EG-2121CA 150.0000M-LHRA
QUANTITY
EG-2121CA 150.0000M-LHRA Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 150.0000M-LHRA
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 150.0000M-LHRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingBulk
TypeSO (SAW)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 150.0000M-LHRA
Related LinksEG-2121CA 15, EG-2121CA 150.0000M-LHRA Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 150.0000M-LHRA Details Description
Related parts for EG-2121CA 150.0000M-LHRA
ADAPTER 16CXX PLCC W/REINF PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 10POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf