Epson EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 155.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
Related LinksEG-2121CA 155, EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 155.5200M-PGPAL3
SCR 200V 0.25A SOT-23 datasheet.pdf
IC MPU 8-BIT 5V 16MHZ 44-MQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
CBL ASSY 9913 BNCM UHFM datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf