Epson EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 312.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
Related LinksEG-2121CA 312, EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 312.5000M-PHPAL0
TVS DIODE 75VWM 134VC SMC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GRIP SINGLE EYE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 64 POS datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V JB 1206 datasheet.pdf