Easy Braid Co. EK80CH032
EK80CH032 picture photo
Mfg. Part Number
EK80CH032
Brief Description
CHISEL 30 3.20MM
Datasheet Download
EK80CH032.pdf
Availability of EK80CH032
QUANTITY
EK80CH032 Order Process
Ship out your order
Specifications of EK80CH032
Internal Part NumberEIS-EK80CH032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTip Care Progam
SeriesEK
Tip - TypeSoldering
Tip - Size0.13" W x 0.20" L (3.20mm x 5.00mm)
Tip - ShapeChisel
Temperature Range778°F ~ 887°F (420°C ~ 475°C)
For Use With/Related ProductsEB2000S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EK80CH032
Related LinksEK80, EK80CH032 Datasheet, Easy Braid Co. Distributor
EK80CH032 Details Description
Related parts for EK80CH032
PULL TAB LOOP 10POS SOCKET CONN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL 16-MSOP datasheet.pdf