United Chemi-Con EKMH800VNN122MQ25S
EKMH800VNN122MQ25S picture photo
Mfg. Part Number
EKMH800VNN122MQ25S
Brief Description
CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
EKMH800VNN122MQ25S.pdf
Availability of EKMH800VNN122MQ25S
QUANTITY
EKMH800VNN122MQ25S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH800VNN122MQ25S
Internal Part NumberEIS-EKMH800VNN122MQ25S
PackagingBulk
Capacitance1200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)207 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.39A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH800VNN122MQ25S
Related LinksEKMH800VN, EKMH800VNN122MQ25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH800VNN122MQ25S Details Description
Related parts for EKMH800VNN122MQ25S
TRANS NPN 45V 0.1A SOT416 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
MINIFITJR V HDR BRKLST TIN /DH datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 19POS THRUHL datasheet.pdf