United Chemi-Con EKMM401VNN471MR45T
EKMM401VNN471MR45T picture photo
Mfg. Part Number
EKMM401VNN471MR45T
Brief Description
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
EKMM401VNN471MR45T.pdf
Availability of EKMM401VNN471MR45T
QUANTITY
EKMM401VNN471MR45T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM401VNN471MR45T
Internal Part NumberEIS-EKMM401VNN471MR45T
PackagingBulk
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM401VNN471MR45T
Related LinksEKMM401VN, EKMM401VNN471MR45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM401VNN471MR45T Details Description
Related parts for EKMM401VNN471MR45T
CAP CER 330PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2WIRE 10-UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 500MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM EDGE TWIN LF TIN datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
6800UF 385V 76X146MM 85C 10000H datasheet.pdf