Intersil EL5100ISZ-T7
EL5100ISZ-T7 picture photo
Mfg. Part Number
EL5100ISZ-T7
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC
Datasheet Download
EL5100ISZ-T7.pdf
Availability of EL5100ISZ-T7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EL5100ISZ-T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EL5100ISZ-T7
Internal Part NumberEIS-EL5100ISZ-T7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Apr/2012
PCN Assembly/OriginAlternate Manufacturing Site 05/Feb/2014
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeVoltage Feedback
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate2200 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth200MHz
Current - Input Bias2µA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply2.5mA
Current - Output / Channel100mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3.3 V ~ 12 V, ±1.65 V ~ 6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL5100ISZ-T7
Related LinksEL5100, EL5100ISZ-T7 Datasheet, Intersil Distributor
EL5100ISZ-T7 Details Description
Related parts for EL5100ISZ-T7
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE ABT 64-LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W AXIAL datasheet.pdf
R/A LF RECEPT PWRBLADE datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A WIRE datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 15POS datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf