Panasonic Electronic Components ELL-ATV4R3N
ELL-ATV4R3N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-ATV4R3N
Brief Description
FIXED IND 4.3UH 5A 10 MOHM SMD
Datasheet Download
ELL-ATV4R3N.pdf
Availability of ELL-ATV4R3N
QUANTITY
ELL-ATV4R3N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-ATV4R3N
Internal Part NumberEIS-ELL-ATV4R3N
Material - CoreFerrite
Inductance4.3µH
Tolerance±30%
Current Rating5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-ATV4R3N
Related LinksELL-A, ELL-ATV4R3N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-ATV4R3N Details Description
Related parts for ELL-ATV4R3N
SENSOR OPTO SLOT 3MM DARL THRU datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.8A 95 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 100W datasheet.pdf
RES 7.88K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
D-SUB NMB datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf