United Chemi-Con ELXM221VSN391MQ30S
ELXM221VSN391MQ30S picture photo
Mfg. Part Number
ELXM221VSN391MQ30S
Brief Description
CAP ALUM 390UF 20% 220V SNAP
Datasheet Download
ELXM221VSN391MQ30S.pdf
Availability of ELXM221VSN391MQ30S
QUANTITY
ELXM221VSN391MQ30S Order Process
Ship out your order
Specifications of ELXM221VSN391MQ30S
Internal Part NumberEIS-ELXM221VSN391MQ30S
PackagingBulk
Capacitance390µF
Tolerance±20%
Voltage Rating220V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.29A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELXM221VSN391MQ30S
Related LinksELXM221VS, ELXM221VSN391MQ30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ELXM221VSN391MQ30S Details Description
Related parts for ELXM221VSN391MQ30S
RES SMD 0.0015 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
ADAPTER TI/LUMINARY DIP28/QFP48 datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 85-250V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
RES 332K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf