Alt EP1C12F100C6
EP1C12F100C6 picture photo
Mfg. Part Number
EP1C12F100C6
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family IC
Datasheet Download
EP1C12F100C6.pdf
Availability of EP1C12F100C6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C12F100C6 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C12F100C6
Internal Part NumberEIS-EP1C12F100C6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C12F100C6 today.
SeriesEP1C12F10
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C12F100C6
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C12F100C6
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C12, EP1C12F100C6 Datasheet, Alt Distributor
EP1C12F100C6 Details Description
Related parts for EP1C12F100C6
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf