Alt EP1C20F144I7ES
EP1C20F144I7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20F144I7ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C20F144I7ES.pdf
Availability of EP1C20F144I7ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C20F144I7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20F144I7ES
Internal Part NumberEIS-EP1C20F144I7ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20F144I7ES today.
SeriesEP1C20F144
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20F144I7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20F144I7ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C20F, EP1C20F144I7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C20F144I7ES Details Description
Related parts for EP1C20F144I7ES
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.88K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
GRIP SPLIT LACE DOUBLE EYE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf