Panasonic Electronic Components ERA-3AEB1473V
ERA-3AEB1473V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB1473V
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB1473V.pdf
Availability of ERA-3AEB1473V
QUANTITY
ERA-3AEB1473V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB1473V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB1473V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB1473V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB1473V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB1473V Details Description
Related parts for ERA-3AEB1473V
CONN MOD JACK 8P10C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
KIT FIELD SERVICE PORTABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 70MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf