Murata Electronics North America ERB21B5C2E180JDX1L
ERB21B5C2E180JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB21B5C2E180JDX1L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
ERB21B5C2E180JDX1L.pdf
Availability of ERB21B5C2E180JDX1L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB21B5C2E180JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB21B5C2E180JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB21B5C2E180JDX1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesERB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB21B5C2E180JDX1L
Related LinksERB21B5C2, ERB21B5C2E180JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB21B5C2E180JDX1L Details Description
Related parts for ERB21B5C2E180JDX1L
INDUCTOR KIT 1210 SERIES 290 PC datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL SMD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE I/O VERT 1M datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Automotive, Lighting 8-SO PowerPad datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf