Panasonic Electronic Components ERG-2SJ181A
ERG-2SJ181A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ181A
Brief Description
RES 180 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ181A.pdf
Availability of ERG-2SJ181A
QUANTITY
ERG-2SJ181A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ181A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ181A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ181A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ181A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ181A Details Description
Related parts for ERG-2SJ181A
IC REG LDO -5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN MU ATTENUATOR IN-LINE 1DB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 4.5-13.2V 1.0V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf