Panasonic Electronic Components ERG-3SJ391A
ERG-3SJ391A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ391A
Brief Description
RES 390 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ391A.pdf
Availability of ERG-3SJ391A
QUANTITY
ERG-3SJ391A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ391A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ391A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ391A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ391A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ391A Details Description
Related parts for ERG-3SJ391A
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M8 1.5MM SHLD 4M-CABLE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 41POS datasheet.pdf