Panasonic Electronic Components ERJ-14BQJ4R3U
ERJ-14BQJ4R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14BQJ4R3U
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14BQJ4R3U.pdf
Availability of ERJ-14BQJ4R3U
QUANTITY
ERJ-14BQJ4R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14BQJ4R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14BQJ4R3U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14BQJ4R3U
Related LinksERJ-14, ERJ-14BQJ4R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14BQJ4R3U Details Description
Related parts for ERJ-14BQJ4R3U
RES SMD 215K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 1.27MM IDT GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf