Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF5112C
ERJ-1GNF5112C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF5112C
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF5112C.pdf
Availability of ERJ-1GNF5112C
QUANTITY
ERJ-1GNF5112C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF5112C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF5112C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF5112C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF5112C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF5112C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF5112C
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT TVS DIODE 600W UNI-DIR SMB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf