Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ224C
ERJ-1GNJ224C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ224C
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ224C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ224C
QUANTITY
ERJ-1GNJ224C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ224C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ224C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ224C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ224C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ224C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ224C
POT 10K OHM THUMBWHEEL AUDIO datasheet.pdf
IC DIFF RCVR/EQUALZR TRPL 28-QFN datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 15NS 208PQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 250A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf