Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ205U
ERJ-1TYJ205U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ205U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ205U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ205U
QUANTITY
ERJ-1TYJ205U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ205U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ205U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ205U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ205U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ205U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ205U
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 7/16"X1/2" 9.80" datasheet.pdf
IC VCXO CLK JITTER ATTEN 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PAC-PREM-SD25-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 25POS datasheet.pdf
OSC MEMS 148.3516MHZ LVDS SMD datasheet.pdf